Vážení a milí čtenáři, od 8.září do 30.září 2016 jsem od vás obdržel celkem 11579,40 Kč. Děkuji všem 28 dárcům! Cením si vaší pomoci. thank_you V září 2016 jsem z vašich peněz platil výlučně Facebookovou reklamu. Je poměrně účinná. Dosah příspěvků za září je 69100, na blog dorazilo podle statistiky WordPressu 18000 návštěvníků. Napadlo mě jedno další využití vašich příspěvků. Zaregistroval jsem se před pár dny na Welt+, rozšířeném zpravodajském servisu německých novin Die Welt. Prvních 30 dní je zdarma. Pokud během této doby usoudím, že je Welt+ dostatečně zajímavým zdrojem informací, zůstal bych tam. Předplatné činí 9,90 Eur za měsíc, což není zase tak strašné. Něco do budoucna: mám nyní v plánu začít psát novou sérii příspěvků pod názvem Černé díry v červených číslech. V ní budu rozebírat veřejné stavby, které buď a) zcela zásadním způsobem překročily svůj původní rozpočet a časový plán, nebo b) o jejich efektivním využití se dá s úspěchem pochybovat. Náš milovaný tunel Blanka totiž není ve světě žádnou jedinečností. Pokusím se to vzít pokud možno nestranně – předmětem seriálu se stanou stavby v Americe, Británii, Číně, Německu, Rusku a kdo ví, kde všude ještě. Nultý díl, úvod do problému, by měl vyjít už příští týden. Nemusíte mít ale obavy, že byste tím byli připraveni o politické komentáře k aktuálnímu dění, ty budu psát i nadále. Pak je v záloze ještě jedno drobné překvapení, ale nejsem si jist, zda se to dá v říjnu stihnout. Takže zatím nic neprozrazuji.
Hudební epilog Jakou muziku dát k takovému příspěvku? Jedna mě napadá, ale hledání souvisejícího songu každý měsíc, to by se brzy omrzelo. Takže zde máte úvodní, ale v listopadu, prosinci atd. už budou následovat skladby, které s tématem nemají nic společného. Zpívají čtyři Švédi a ani jeden se nejmenuje Ahmed – tedy píseň již skutečně historická…

P.S.: Odkaz na  finanční podporu blogu nemůže chybět ani tady.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.