Lotyšsko zatím udělilo azyl či jiný stupeň mezinárodní ochrany celkem 23 uprchlíkům přerozděleným podle kvót EU. Kolik z nich zůstalo v Lotyšsku? Správně, nula. Jak informuje dnešní Die Welt, všichni se přesunuli do Německa. Jako poslední zmizel v půlce října Eritrejec, který přitom měl v Lotyšsku zaměstnání – pracoval jako tlumočník v uprchlickém centru Mucenieki. Smutný detail na závěr: dokud se neprokáže, že dotyční skutečně opustili Lotyšsko a nehodlají se vrátit, budou jim lotyšské úřady i nadále posílat 139 € měsíčně coby podporu. Jinými slovy, jedna z nejchudších zemí EU sponzoruje cizím lidem, kteří s ní nechtějí mít nic společného, jejich život na úplně jiném místě Evropy. Tento způsob humanismu a evropské vzájemnosti se mi zdá poněkud nešťastným, ba co hůře, totálně nelogickým.
Hudební epilog Lotyšská pohanská metalová skupina Skyforger a skladba “Migla, migla, rasa, rasa” (mlha, mlha, rosa, rosa). Líp by se asi podzimní počasí na Baltu popsat nedalo. V mlze a rose snadno ztrácejí cizinci, kteří pak najednou zjistí, že zabloudili do Německa…

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Psaní je zadarmo, ale např. propagace příspěvků už nikoliv.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.