Lotyšsko zatím udělilo azyl či jiný stupeň mezinárodní ochrany celkem 23 uprchlíkům přerozděleným podle kvót EU. Kolik z nich zůstalo v Lotyšsku?

Správně, nula.

Jak informuje dnešní Die Welt, všichni se přesunuli do Německa. Jako poslední zmizel v půlce října Eritrejec, který přitom měl v Lotyšsku zaměstnání – pracoval jako tlumočník v uprchlickém centru Mucenieki.

Smutný detail na závěr: dokud se neprokáže, že dotyční skutečně opustili Lotyšsko a nehodlají se vrátit, budou jim lotyšské úřady i nadále posílat 139 € měsíčně coby podporu.

Jinými slovy, jedna z nejchudších zemí EU sponzoruje cizím lidem, kteří s ní nechtějí mít nic společného, jejich život na úplně jiném místě Evropy. Tento způsob humanismu a evropské vzájemnosti se mi zdá poněkud nešťastným, ba co hůře, totálně nelogickým.


Hudební epilog

Lotyšská pohanská metalová skupina Skyforger a skladba “Migla, migla, rasa, rasa” (mlha, mlha, rosa, rosa). Líp by se asi podzimní počasí na Baltu popsat nedalo.

V mlze a rose snadno ztrácejí cizinci, kteří pak najednou zjistí, že zabloudili do Německa…


P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Psaní je zadarmo, ale např. propagace příspěvků už nikoliv.