Před 102 lety nastal na západní frontě opravdu klid. Ne všude, ne dokonalý, ale aspoň někde a nějak.

Socha připomínající Velké vánoční příměří roku 1914

Velké vánoční příměří roku 1914 je už skoro zapomenuto. Aby nebylo zapomenuto úplně, napsal jsem o něm stručný článek do internetového časopisu 067. Většina čísel časopisu 067 je placená, ale vánoční speciál, ve kterém můj poslední článek vyšel, se tomu vymyká. Jste tedy zváni.
067.cz: Marian Kechlibar – Vánoční klid mezi zákopy.
Tímto bych chtěl zároveň poděkovat zakladateli časopisu 067 Petru Koubskému za to, že se do takového podniku pustil. Petr je vzácný případ intelektuála se skutečně otevřenou myslí, který dokáže vážně podumat na jakékoliv téma a z jakékoliv perspektivy a zjemnit své závěry špetkou humoru. Magazín 067 je důkazem jeho otevřenosti. V klidu tam publikují autoři ze zcela jiných konců politicko-intelektuálního spektra, aniž by se jejich slova spolu poprala. To pro dnešek stačí: tak tedy – krásné Vánoce!
Hudební epilog V článku je zmíněna Tipperary, zde je. Před sto lety to byl velký hit.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.