Německý komik paroduje kancléřku Angelu Merkel. Pro vysvětlení: A.M. je v Německu známá tím, že její projevy obsahují značné množství “slovní vaty”: vět a odstavců, které jsou sice zformulovány podle pravidel německé gramatiky, ale jejich obsah je naprosto jalový. Konečně se našel nějaký komik, který to vzal za své. Prvních pár vteřin je opravdu z reálného proslovu kancléřky, abyste měli srovnání. Anglické titulky. Stupeň pobavení: mírné až střední.
  Já vím, je to krátký příspěvek. Chystám se napsat větší článek o nepodmíněném základním příjmu, ale potřebuji na to ještě pár hodin volna. Nejsem z celé té myšlenky moc nadšen, považuji nepodmíněný univerzální příjem za slepou uličku.
Hudební epilog Kolem přelomu roku pociťuje politická vrstva neodolatelné nutkání k nám promlouvat. Vesměs si při poslechu vzpomenu na tuto píseň Aleše Brichty.

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Psaní je zadarmo, ale např. propagace příspěvků už nikoliv.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.