Jen krátká zpráva z dnešního německého tisku: atentátník z Berlína Anis Amri používal při svém pobytu v Německu celkem 14 identit. Píšou o tom dnešní Die Zeit, jakož i Süddeutsche ZeitungV českých novinách jsem tuto zprávu zatím neviděl. Oprava (16.39) – napsala o tom iDnes. Ach jo. Na jednu stranu se sledovací technika rozvíjí až orwellovsky, rozeznávání obličejů, poznávání lidí podle způsobu chůze atd. Na druhou stranu se děje toto. Vzpomeňte si na tuto epizodu, až vám zase někdo bude šermovat před očima stereotypem o Německu coby vysoce organizované a spořádané zemi. V minulosti možná. Realita časného roku 2017 tak pozitivně nevypadá. Pár dalších kousků, na které jsem si vzpomněl z hlavy. Nedělal jsem teď žádnou rešerši, jenom jsem si dohledal tyto případy, které mi uvízly v paměti z loňska.
  • Rádoby-atentátník s falešným výbušným pásem, kterého loni v lednu zastřelila francouzská policie, používal v Německu 7 identit a pod některými z nich si odseděl tresty odnětí svobody. Přišel do Německa v lednu 2014, čili dávno předtím, než začala vlna nově příchozích přesahovat možnosti úřadů.
  • Pákistánec, kterého mylně zadrželi v souvislosti s berlínským atentátem, používal podle Berliner Zeitung několik identit.
  • Účastník rvačky v uprchlickém středisku v Duisburgu používal minimálně šest identit.
Zajímalo by mě, jak to vypadá mezi těmi, kteří se nedostali do hledáčku policie ani tajných služeb. Konec hlášení, přátelé.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.