Nezisková organizace Européens Sans Frontières vydala krátký film “Eurodame, help!”

Milí čtenáři, zatímco čekáte na další dlouhý text, zde máte aspoň něco krátkého k potěšení. Tento snímek o délce 01:41 vznikl za finančního přispění Evropské komise a francouzské vlády, které organizaci ESF podporují granty. Není to skvělé, vidět peníze evropských daňových poplatníků “v akci”?

Agentura Frontex v něm pilně zahání ekonomické migranty a pašeráky lidí od bran Evropy, štědře však vpouští opravdové uprchlíky (jak to rozezná, když se jim ani nepodívá na papíry – to se neřeší). Kromě víly Evropanky, zachraňující životy, se ve filmu mihne i nějaký řiditel létajícího koberce, jehož identita je nejasná.

Dostane se ovšem i na nás, barbarské Východoevropany (Středoevropan v tomto černobílém pojetí neexistuje). Ten zuřivý dav kolem 1.00, to jsme jako my. Jediná slabina celé věci je, že v reálu to tehdy vypadalo právě naopak.

Co se ideologické přesvědčivosti týče, hodnotím výtvor tak na 4+. Působivější politické komiksy dokáže produkovat i Kuba.


Hudební epilog

Obsahově nesouvisející, titulek skladby ovšem přesně sedne k tomu, co jsem si při pohledu na toto dílko pomyslel. Pomalu, ale jistě se blížíme do doby, kdy nekorektní metal bude zase na indexu. Metal je vůbec muzika, která se těžko kříží s oficiální politickou ujásaností, a to v libovolných barvách.


P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Psaní je zadarmo, ale např. propagace příspěvků už nikoliv.