Nezisková organizace Européens Sans Frontières vydala krátký film “Eurodame, help!” Milí čtenáři, zatímco čekáte na další dlouhý text, zde máte aspoň něco krátkého k potěšení. Tento snímek o délce 01:41 vznikl za finančního přispění Evropské komise a francouzské vlády, které organizaci ESF podporují granty. Není to skvělé, vidět peníze evropských daňových poplatníků “v akci”?
Agentura Frontex v něm pilně zahání ekonomické migranty a pašeráky lidí od bran Evropy, štědře však vpouští opravdové uprchlíky (jak to rozezná, když se jim ani nepodívá na papíry – to se neřeší). Kromě víly Evropanky, zachraňující životy, se ve filmu mihne i nějaký řiditel létajícího koberce, jehož identita je nejasná. Dostane se ovšem i na nás, barbarské Východoevropany (Středoevropan v tomto černobílém pojetí neexistuje). Ten zuřivý dav kolem 1.00, to jsme jako my. Jediná slabina celé věci je, že v reálu to tehdy vypadalo právě naopak.
Co se ideologické přesvědčivosti týče, hodnotím výtvor tak na 4+. Působivější politické komiksy dokáže produkovat i Kuba.
Hudební epilog Obsahově nesouvisející, titulek skladby ovšem přesně sedne k tomu, co jsem si při pohledu na toto dílko pomyslel. Pomalu, ale jistě se blížíme do doby, kdy nekorektní metal bude zase na indexu. Metal je vůbec muzika, která se těžko kříží s oficiální politickou ujásaností, a to v libovolných barvách.

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Psaní je zadarmo, ale např. propagace příspěvků už nikoliv.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.