Zase nám začíná nejsvětější měsíc roku. Musíme jej nějak přežít. Nová švédská tradice“, neboli měsíc ramadán, má poslední dobou nepříjemnou vlastnost, totiž že v něm dochází k disproporčnímu množství teroristických útoků. Včerejšek v Manchesteru zase jen zapadá do této nové švédské, britské, francouzské a vůbec západní tradice. Také se ovšem jednalo o čtvrté výročí vraždy vojáka Lee Rigbyho, který byl dvěma konvertity rozsekán přímo na ulici v Londýně. (Následné doporučení britské armády? Nenoste na vycházkách uniformu. Kdyby to tak viděli Churchill nebo Montgomery… !) Nepovažuji to za náhodu, tito vousatí braši se v různých výročích vyžívají. Opět jsme se dočkali řady srdnatých výroků o tom, jak s “námi” tato hrozba nic nenadělá a neohrozí “naše hodnoty”, které radši ani nejsou vyjmenovány. Už se mi to nechce sem linkovat, najdete jich v novinách dost. Kolem hlavního tématu se ovšem cupitá jako kolem horké kaše. A to je ideologie za těmito útoky. Úmyslně teď vynechám všechny ty hidžáby, nikáby, halaly, ženské obřízky, hromadné pouliční modlitby, vraždy ze cti a další rozkošeplné prvky, které rostou úměrně expanzi islámských komunit v Evropě a které tak osvěžujícím způsobem obohatily naši postmoderní západní kulturu autentickými elementy vrcholného středověku. Podívejme se jen a pouze na terorismus. Prakticky všechny sunnitské teroristické organizace vyrostly na podhoubí salafistického hnutí. (Odkaz, další odkaz, ještě jeden odkaz.) A kdo systematicky financuje a šíří salafismus a wahhábismus ve světě? Saúdská Arábie. Tu máš, čerte, kalašnikov kropáč. To je důvod, proč se žádný západní politik neodvažuje říci či udělat něco, co by šlo k podstatě věci. Mezi Saúdskou Arábií a dejme tomu Talibanem, který takových diplomatických výhod nepožívá, totiž panují značné rozdíly, které ihned vyjmenuji. A to tak, aby byly srozumitelné všem etnickým skupinám, které navštěvují tento blog.
peníze (čes.) das Geld (něm.) money (angl.) пари (bulh.) chechtáky (praž.) mergle (brn.) lóve (cik.)
Srozuměno? Zlaťáky cinkají lahodnou píseň nalevo i napravo. Slyší na ně stejně Zelení jako konzervativci. A velmožní Saúdi mají zlaťáků moře, i když poslední dobou trochu míň, protože si navykli na život na vysoké noze, kdežto cena ropy už není, co bývala. Proto se nedočkáme žádné systematické odpovědi na celoevropský bezpečnostní problém. Proto po celé Evropě dále vesele působí Saúdskou Arábií vyškolení, placení a podporovaní kazatelé a učitelé. V mešitách, ve vězeních, ve školách, dokonce i ve školkách. A příslušné úřady krčí rameny. Místo toho, aby se ideologická bažina financovaná petrodolary začala aspoň ohraničovat – když už ne přímo sušit – se zavádějí různá pseudo-opatření, jako např. rušení hotovosti, šacování lidí při čekání na metro či totální dohled nad každým paketem v Internetu. Protože něco se dělat musí, aby občan měl dojem, že se na celou věc nekašle shůry, ale zároveň se nesmí dělat nic, co by urazilo Rijád. Uražený Rijád by si totiž příště mohl objednat balík zbraní na vedení dalších válek někde jinde. A zadlužené západní státy, které dávno rozdaly z pokladen i to, co nemají, si dnes nemůžou dovolit, aby jim ušel nějaký ten příjem. Že, Donalde Trumpe? To je z vás najednou velký rebel proti establishmentu… Sto miliard dolarů dělá divy. Inu byznysman; kšeft je kšeft. Že, Angelo Merkel? Spasitelko všech uprchlíků. Že druhou rukou pomáháte další vyrábět (a “intervence” Saúdů v Jemenu jich už vyrobila dost), to vám nevadí, a nevadí to ani vašim voličům, kteří vás na podzim odmění počtvrté křeslem kancléřky. Že, Thereso May? Myslíte si, že vaše předchůdkyně Margaret Thatcher by toto schvalovala? Modlím se k bůžkům ropného průmyslu, aby technický pokrok ve frakování zlevnil ropu na úroveň kolem 20 dolarů za barel. Není to vyloučeno; lidi usilující o zisk v konkurenčním prostředí jsou vynalézaví. Pak by Saúdi měli dost starostí se svou vlastní finanční katastrofou – a část západních politiků by najednou ve svých zádech … možná … našla nějakou páteř. Možná.
Hudební epilog Písnička na velmi související téma.

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Psaní je zadarmo, ale např. propagace příspěvků už nikoliv.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.