Nejmenovaný řetězec, nejmenovaná pobočka. Dnes ráno. Milí čtenáři, už jsem zpátky z dovolené v horách a připravuji pro vás vážnější článek na téma událostí v Hamburku, ale o dnešní úlovek bych se rád podělil – ihned a začerstva. Vidíte tu cenovku? Fotka je malinko rozmazaná a osvětlení v krámě nebylo nejlepší. 1 kus broskve Paraguayo za stovku. V jediné krabici jich bylo narovnáno skoro za pět tisíc. První, co člověka napadne, je, že toto musí být chyba. Že byl míněn jeden kilogram. To mě napadlo taky a začal jsem hledat pracovníka z oddělení ovoce a zeleniny. Za chvíli jsem jej našel. Milý chlapík kolem pětadvaceti.
Já: “Není s touhle cenovkou něco špatně? Neměla to být stovka za kilo?” On: “Ne, pane, opravdu je to stovka za kus, už to platí čtrnáct dní.” Já: “Kolik váží jedna ta broskev? Aní ne deset deka. To snad není možné?” On (krčí rameny). Já (vytahuji mobil): “Víte, to si zaslouží zvěčnění někde na sociálních sítích…” On (úsměv, mrknutí): “To určitě můžete. Nic jsem neviděl.”
A tak vám, dámy a pánové,  mohu představit zázrak moderní cenotvorby: Broskve Dražší Než Argentinský Steak. Pro zajímavost jsem si jeden kus zvážil, měl přesně 94 gramů. Máme to tedy něco přes tisícovku za kilo. Abychom si něco rovnou ujasnili: nezpochybňuji tímto právo dotyčného obchodu určovat si ceny podle svého a rozhodně nejsem pro to, aby podobné absurdity někdo “řešil” regulací shůry. Ale duševní pochod, který vedl k této cenovce, by mne stejně zajímal…  

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.