Včerejší článek má v sobě dosti podstatnou chybu: sedmého září 2017 byla stavba zdi kolem budovy kancléřství zastavena. Zda natrvalo, to se brzy uvidí. Musím si veřejně nasypat popel na hlavu. Jádro článku jsem si připravil ještě před odjezdem na dovolenou a po návratu, při provádění finálních korektur, jsem se řádně nepřesvědčil, zda ve věci nedošlo k nějakému vývoji. Jenže došlo.  Mea culpa. Kancléř Christian Kern stavbu zdi k 7.9.2017 nečekaně zastavil. Předvolební kampaň občas dokáže divy. A to i přes to, že ještě v létě byl projektem natolik zaujat, že v horkých dnech nosil dělníkům osobně vodu. Jelikož za měsíc jsou volby a po nich už Kern kancléřem téměř jistě nebude, fakticky o osudu staveniště rozhodne až nová vláda. Aktuálně je vykopán příkop a vybetonovány základy s armaturami. Čistě technicky by se už asi spíš vyplatilo stavbu dokončit, ale “zeď pro pohlaváry” je u rakouské veřejnosti natolik nepopulární, že může stejně tak dobře dojít i k demontování celého torza.

Aktuální stav staveniště (16.9.2017), zdroj.

Nezapomeňme však, že to už bude po volbách. A opoziční politici, kteří momentálně vyčítají Kernovi elitářství, mohou po nastěhování do budovy zjistit, že Anti-Terror-Mauer vlastně není tak špatný nápad, když bude chránit je. Aktuálně si netroufám budoucnost celého projektu odhadovat. Každopádně se vám, milí čtenáři, omlouvám za nepřesnost. Nebylo mým úmyslem šířit zastaralé informace. Příště budu pečlivější.
Hudební epilog Když stop, tak stop.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.