… nová katalánská vlajka. Kvalita zajištěna – Made in Germany. Nejen Češi, i Katalánci jsou “smějící se bestie”, i když v některých dobách se vztekem a slzami v očích.
Hudební epilog Tentokrát delší, než článek sám… Páter František šel kázat do Babylonie k Saracénům. Zavřeli ho a zbili, ale pak si jej pozval Velký Sultán a František před ním promluvil tak dobře, že mu vladař nechal sundat řetězy a pustil jej na svobodu. Přejme Puigdemontovi před soudem podobnou výřečnost, protože si bohužel myslím, že hrozba vydání do Španělska je reálná. V kontinentálních kalkulacích je Španělsko současné kancléřce důležitým spojencem, který navíc nezpochybňuje její vedoucí roli (na rozdíl např. od Macrona). Co je proti tomu jeden Puigdemont. Samozřejmě je možné, že jej soudce pustí z vazby a následně se mu podaří nějak “fouknout” přes schengenskou hranici, kterou prý nelze uhlídat, že.
Že je ale ta italština zpěvná, co?
P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Psaní je zadarmo, ale např. propagace příspěvků už nikoliv.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.