Bulharský premiér Borisov naservíruje účastníkům summitu EU jídlo z bulharských hypermarketů. Drobná a zábavná zpráva ze země mých otců. Bulharsko je značně nespokojeno s dvojím standardem kvality potravin v EU a tlačí na řešení věci v Bruselu. Aby se celá záležitost stala trochu zřetelnější, nařídil premiér Borisov, že při summitu EU ve dnech 16. a 17. května 2018 dostanou lídři zemí EU catering z hypermarketů, tedy stejnou kvalitu, jakou kupuje běžný bulharský spotřebitel. “Uvidíme, jak to ocení,” komentoval svoje rozhodnutí Borisov. “Nevěřím, že nějací experti na trh provedli průzkum mezi našimi batolaty a došli k názoru, že mají raději palmový olej než pravou čokoládu.” Zdroj v bulharštině. Komentář MK: Vtipné. Bohužel si neumím představit naše bývalé premiéry, že by něco takového udělali. Aspoň ti poslední tři určitě ne… Zároveň drobný důkaz toho, že rovnost páteře a příjmová kategorie spolu nutně nesouvisejí; Bulharsko je mnohem chudší než ČR, ale svoje zájmy je ochotno v tomto případě hájit rozhodněji.
Hudební epilog Pokud jde o bulharský folklór, tuhle písničku mám nejradši. Bulharští muzikanti ji natočili ve spoustě variant, od klasické až po úplný popík.

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Psaní je zadarmo, ale např. propagace příspěvků už nikoliv.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.