Šéfinspektor metropolitní policie získal odškodnění 870 000 liber poté, co jej jeho nadřízená připravila o velitelský post u taktické jednotky. Plukovník Adrian Denby, 49 let, velel taktické jednotce londýnské Metropolitní policie. Tato tzv. Territorial Support Group je nasazována hlavně při potlačování pouličních nepokojů (riots), veterán z Afghánistánu se tedy v jejím vedení mohl cítit “jako doma”.

Territorial Support Group

Denby se dostal do křížku s komisařkou Maxine de Brunner, svojí nadřízenou, která v londýnské policii rozjela “kampaň proti mačismu” s tím, že “vykoření diskriminaci”. Při inspekci u Denbyho těžkooděnců zjistila Maxine de Brunner, že jejich štábní kultura je machistická až hrůza. Policisté například chodili ze sprchy zabalení do ručníků, což komisařku velmi dráždilo (Denby to vysvětloval tím, že šatní skříňky jsou od sprch daleko a ti lidé se tam nějak dostat musejí). V ledničce na okrsku objevila komisařka chlazené plechovky s pivem a dokonce u nich byl – zdráhám se to jen vyslovit – ceník za jednotlivé položky. (Konec sarkasmu.) Denby byl proto zbaven velení jednotky. Potrestaný policista zažaloval Metropolitní policii za diskriminaci, protože zjistil, že podobné prohřešky u ženské jednotky nebyly nijak postiženy. Komisařka Maxine de Brunner mezitím rovněž přišla o místo, respektive bylo jí doporučeno dobrovolně odejít, protože upadla do podezření, že vyslala policisty do školy, do níž chodí její malý syn, aby jej “pobavili”. Výjezd dvaceti policistů, včetně psovoda, jednotky na koních a obrněného vozidla, stál daňového poplatníka zhruba deset tisíc liber, přičemž škola její ratolesti vlastně ani neleží v oblasti působnosti Metu. Anglický bulvár si na příběhu adekvátně smlsnul. V roce 2016 dospěl pracovní soud k závěru, že Denby se minimálně pětkrát stal obětí diskriminace za to, že je muž, a přiznal mu náhradu ve výši 870 tisíc liber. Dnes se do novin dostala zpráva, že mezi policií a Denbym došlo k definitivnímu narovnání, jehož detaily nejsou veřejné. The Telegraph tvrdí, že podle jeho zdrojů stál celý případ Met na všech nákladech zhruba dva miliony liber. Tak aspoň víme, na kolik vyjde “odmačování” jednoho pracoviště do moderní, pokrokové podoby. Adrian Denby plánuje odejít do soukromého sektoru a založit firmu, s jejímž startem mu Met má údajně pomoci.
Hudební epilog Představte si ten děs, až jednoho dne nějaká podobná Killer Queen začne “vykořeňovat mačismus, sexismus a diskriminaci” z populární kultury. To by příští Freddie Mercury čili Frederick Bulsara šel rovnou někam do dolů coby příslušník trestného batalionu. Ani exotický původ (Zanzibar) by mu nepomohl.

Vážení a milí čtenáři, pokud mne chcete nyní podpořit, aktuálně by Vaše příspěvky uvítal spíše projekt mé první knihy na serveru HitHit.cz. Cílovou částku máme už skoro po kupě – a jak rychle, 80 % během 48 hodin, skoro se mi hlava zatočila z té jízdy –  ale věřte, že pokud ji dokonce překročíme, stanou se jedině samé dobré věci. Například bude možno zvýšit celkový náklad, použít lepší vazbu či papír, dokoupit nějaké copyrightované fotky apod. Napíšu k tomu podrobnější informace v dalším článku.
HitHit.cz – Zapomenuté příběhy

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.