Alí Bašár, podezřelý z vraždy Susanny F., je o něco starší, než uvedl německým úřadům. Rozdíl není zas tak velký, ale právní následky toho rozdílu velké jsou. Německo až dosud vycházelo z údajů, které Alí B. sdělil při své žádosti o azyl. A podle nich se narodil v listopadu 1997. Irácké dokumenty však říkají, že skutečným datem jeho narození je 11. březen téhož roku. Tento osmiměsíční posun je dosti podstatný. Znamená totiž, že v okamžiku spáchání vraždy bylo Alímu B. již 21 let a bude-li odsouzen, dostane trest pro dospělé, což je doživotí, s možností propuštění až po značném čase (nikdy ne dříve než za 15 let, ale u těžších zločinců i více, např. terorista RAF Christian Klar byl podmínečně propuštěn po 26 letech). Kdyby ještě 21. narozeniny neměl, mohl by být souzen podle stejných pravidel jako mladiství a v takovém případě by dostal maximálně deset let, spíše méně. (Mohl, nemusel – o tom, zda bude mladý pachatel souzen podle pravidel pro mladistvé, rozhoduje příslušný soudce.) U jednadvacetiletého pachatele je však taková možnost již vyloučena. Obviněný se mezitím k činu přiznal, je tedy pravděpodobné, že si posedí dlouho. Osm měsíců rozdílu mezi fiktivním a skutečným datem narození by mohlo znamenat zhruba deset let ve vězení navíc.
Hudební epilog Ještě, že tak.

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Případně podporu projektu mé první knihy na HitHit.cz.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.