Stane se, že se v novinách sejdou dva články vedle sebe tak symbolicky, že už to ani lépe nejde. Jako třeba dneska na Die Welt. Nalevo: Švédka o tom, jak zabránila deportaci. “Cítila jsem, že mám podporu lidí na palubě.” Napravo: Španělská exkláva Ceuta. Migranti zaútočili na policisty provizorními plamenomety. “… Chovali se tak brutálně, jako dosud ještě nikdy.” Tak touto dvojicí zpráv máme celé spektrum evropské migrační krize pokryté, od jednoho kraje po druhý. Mimochodem, statistika z loňska: mezi všemi státními zaměstnanci ve Francii volilo jen 19,6 % lidí Front National, ale mezi pečovatelským personálem v nemocnicích to bylo 34 % a u policistů přes 50 procent. No nic, konec hlášení. Zítra snad napíšu něco delšího. Mezitím můžete prolétnout můj včerejší komentář, který se tématu útoků na představitele veřejné moci a služeb také dotýká. Rozebírá se v něm notorický pojem “no-go zóna” a co vlastně (aspoň podle mne) toto sousloví znamená.
Zdroj.cz – O čtvrtích, kam se úplně nevyplatí chodit

Hudební epilog Ze Švédska. Konec velmocenských ambicí tehdejší říše. Dnes má Švédsko jiné ambice, být humanitární velmocí. Řekl bych, že velmoci libovolného typu končí vždycky v ten samý okamžik: když ve slepé pýše přecení svoje síly.

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Psaní je zadarmo, ale např. propagace příspěvků už nikoliv.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.