Společnost Lilly Diabetes ukončila sponzoring mladého sportovního řidiče poté, co vyšlo najevo, že jeho otec před třiceti lety v rádiu vyslovil “nedovolené” slovo. Conor Daly má 26 let a účastní se tento víkend závodu NASCAR Xfinity race. Firma Lilly Diabetes byla jeho sponzorem. Už jím ale není. Ve svém prohlášení k věci se firma odvolává na to, že závodníkův otec Derek Daly – začátkem 80. let, ještě před jeho narozením – použil v rozhlase rasově urážlivý výraz. (Derek Daly se brání tím, že tehdy byl čerstvým imigrantem z Irska a americké slovní senzitivity ještě neznal). Princip dědičné viny. Až dosud to fungovalo tak, že člověka zkoupali aspoň za jeho vlastní výroky, byť třeba dvacet let staré. Co to musí být za velecharaktera, který k takovému rozhodnutí dospěl … ?
Hudební epilog Rada pro všechny automobilové závodníky a jejich rodiče.

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Nebo si můžete pořídit Zapomenuté příběhy i s osobním věnováním. Brána GoPay už funguje, lze platit i kartou.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.