… jak vznikají ty masové nápory na španělský hraniční plot v Ceutě, včerejší El País má vysvětlení: jsou detailně organizovány pašeráckou mafií. Článek v anglickém vydání největšího španělského deníku čerpá ze zprávy španělského četnictva (Guardia Civil) a uvádí zajímavé detaily. Mafie organizuje masové vlny “ztečí” plotu a každý migrant, který se chce akce zúčastnit, musí za toto privilegium zaplatit 200 marockých dirhamů, což je na české peníze necelá pětistovka. Nezaplatíš, nejdeš. Organizátoři vyberou den D a přesné místo, proškolí své klienty v tom, jakým způsobem mají útočit na španělské stráže (kameny, kyselina, vápno apod.), pak je dovezou k plotu a jde se do akce. Vždycky jsem při čtení zpráv z Ceuty přemýšlel, kde berou ti mladí muži při zteči svoji “munici”. Exkrementy bych ještě chápal, ale nehašené vápno a kyselina sírová se přeci neválejí na každém rohu. No, tak teď už to vím. Prostě je získají v rámci zážitkového balíčku all-inclusive za dvě stě dirhamů na hlavu.
Hudební epilog

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Nebo si můžete pořídit Zapomenuté příběhy i s osobním věnováním. Brána GoPay už funguje, lze platit i kartou.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.