… jak vznikají ty masové nápory na španělský hraniční plot v Ceutě, včerejší El País má vysvětlení: jsou detailně organizovány pašeráckou mafií.

Článek v anglickém vydání největšího španělského deníku čerpá ze zprávy španělského četnictva (Guardia Civil) a uvádí zajímavé detaily.

Mafie organizuje masové vlny “ztečí” plotu a každý migrant, který se chce akce zúčastnit, musí za toto privilegium zaplatit 200 marockých dirhamů, což je na české peníze necelá pětistovka. Nezaplatíš, nejdeš.

Organizátoři vyberou den D a přesné místo, proškolí své klienty v tom, jakým způsobem mají útočit na španělské stráže (kameny, kyselina, vápno apod.), pak je dovezou k plotu a jde se do akce.

Vždycky jsem při čtení zpráv z Ceuty přemýšlel, kde berou ti mladí muži při zteči svoji “munici”. Exkrementy bych ještě chápal, ale nehašené vápno a kyselina sírová se přeci neválejí na každém rohu. No, tak teď už to vím. Prostě je získají v rámci zážitkového balíčku all-inclusive za dvě stě dirhamů na hlavu.


Hudební epilog


P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Nebo si můžete pořídit Zapomenuté příběhy i s osobním věnováním. Brána GoPay už funguje, lze platit i kartou.