Už i iDnesu je známo, že v Německu utekl do veřejné sítě zatykač na jednoho z podezřelých. Ale sama jej svým čtenářům neukázala. Tady jej máte.

Strana 1

Strana 2


Pár drobností k věci:

  • Ze začátku panovaly pochybnosti o pravosti dokumentu, které víceméně vyvrátilo oznámení, že únik se bude vyšetřovat.
  • Absence podpisu soudce prý není na závadu. Podle toho, co tvrdí uživatel “kowloonwalledcity” v této německé diskusi, podepisuje soudce pouze tu kopii, která zůstává v aktech. Ostatní stejnopisy podepsané nebývají. Je to informace z Internetu, posuďte sami, zda jí věřit. Uvádím spíše pro zajímavost.
  • Z textu plyne, že podezřelí jsou obviněni ze “zabití” (gemeinschaftlicher Totschlag), což je měkčí paragraf než vražda (Mord). Zatímco za vraždu je doživotí automaticky, trest za zabití má široké rozpětí: od pěti let po doživotí.
  • Ve zdůvodnění zatykače se píše, že podezřelý už byl dříve významně (erheblich) trestán a je aktuálně v podmínce (unter Bewährung). Bližší detaily k předešlým trestům uvedeny nejsou. Pravicový týdeník Junge Freiheit však uveřejnil zprávu, podle níž mluvčí státního zastupitelství v Chemnitzu na dotaz sdělila, že podezřelý Iráčan byl již v Německu trestán za drogové delikty a ublížení na zdraví. Syřan měl podle téže zprávy rejstřík čistý.
  • Dále je zde uvedeno, že jde o “strpěného” (geduldeter) žadatele o azyl, tj. žádná ochrana mu německými úřady udělena nebyla.

Toť zatím vše z novinek, stay tuned.


Hudební epilog

Německá skupina z industriálního města Krefeld. Nedejte se zmást jemným začátkem, je to pravý power metal.


P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Nebo si můžete pořídit Zapomenuté příběhy i s osobním věnováním. Brána GoPay už funguje, lze platit i kartou.