Už i iDnesu je známo, že v Německu utekl do veřejné sítě zatykač na jednoho z podezřelých. Ale sama jej svým čtenářům neukázala. Tady jej máte.

Strana 1

Strana 2


Pár drobností k věci:
  • Ze začátku panovaly pochybnosti o pravosti dokumentu, které víceméně vyvrátilo oznámení, že únik se bude vyšetřovat.
  • Absence podpisu soudce prý není na závadu. Podle toho, co tvrdí uživatel “kowloonwalledcity” v této německé diskusi, podepisuje soudce pouze tu kopii, která zůstává v aktech. Ostatní stejnopisy podepsané nebývají. Je to informace z Internetu, posuďte sami, zda jí věřit. Uvádím spíše pro zajímavost.
  • Z textu plyne, že podezřelí jsou obviněni ze “zabití” (gemeinschaftlicher Totschlag), což je měkčí paragraf než vražda (Mord). Zatímco za vraždu je doživotí automaticky, trest za zabití má široké rozpětí: od pěti let po doživotí.
  • Ve zdůvodnění zatykače se píše, že podezřelý už byl dříve významně (erheblich) trestán a je aktuálně v podmínce (unter Bewährung). Bližší detaily k předešlým trestům uvedeny nejsou. Pravicový týdeník Junge Freiheit však uveřejnil zprávu, podle níž mluvčí státního zastupitelství v Chemnitzu na dotaz sdělila, že podezřelý Iráčan byl již v Německu trestán za drogové delikty a ublížení na zdraví. Syřan měl podle téže zprávy rejstřík čistý.
  • Dále je zde uvedeno, že jde o “strpěného” (geduldeter) žadatele o azyl, tj. žádná ochrana mu německými úřady udělena nebyla.
Toť zatím vše z novinek, stay tuned.
Hudební epilog Německá skupina z industriálního města Krefeld. Nedejte se zmást jemným začátkem, je to pravý power metal.

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, zvažte (aspoň symbolickou) finanční podporu. Nebo si můžete pořídit Zapomenuté příběhy i s osobním věnováním. Brána GoPay už funguje, lze platit i kartou.  

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.