Video – místní politik AfD (Münster) je při příchodu na radnici vítán nepřátelským davem.

Vážení a milí, před pár dny jsem narazil na následující video, mající necelé čtyři minuty. Zachycuje příchod politika za AfD, Martina Schillera, na radnici města Münsteru. Ten den (19.6.) se mělo hlasovat o tom, zda Münster přijme další běžence. (Německý originál s titulky zde.)

Atmosféra mě zaujala (a ne v dobrém) natolik, že jsem Martina Schillera kontaktoval a nabídl mu překlad do češtiny. Soudím totiž, že takový krátký film může českému čtenáři pochopit, proč Německo dělá to, co dělá, lépe než tisíc slov v tisícovce článků.

Pozor, nemohu úplně ručit za kompletnost kontextu. Jsou tam nějaké střihy. Ale chování davu a verbální projevy některých jeho členů jsou podle mého názoru dosti vypovídající.

Vyvěšeno na spřátelený kanál I2080. Zapněte si české titulky (tlačítkem nastavení vpravo dole). A vychutnávejte.

Divíte se, že v takovém prostředí je těžké vést nějakou racionální debatu o migraci?

Mám z toho husí kůži. Chování toho davu, to je opravdový fanatismus, syrové emoce. Kdyby to bylo v Gaze nebo Bagdádu, tak mají v rukou něco jiného než transparenty.


Hudební epilog

Opět jedna píseň s příhodným názvem.


P.S.: Čtete-li rádi tento blog, můžete autora podpořit tím, že si pořídíte Zapomenuté příběhy i s osobním věnováním. Možno je také poslat (aspoň symbolickou) finanční podporu na transparentní účet.

Také se ukázalo, že jsem byl nominován na cenu Křišťálová lupa v kategorii One (wo)man show. Případným hlasem mě velmi potěšíte. Konkurence = samé těžké váhy, nevím, zda mezi ně vůbec patřím. Ale zabojovat můžu 🙂