Vyšetřování zločinů sexuálního otrokářského gangu v Rotherhamu: množina podezřelých se rozrůstá. Dnes jen krátce. Skoro každý, kdo se aspoň trochu zabývá politikou, už slyšel o městě Rotherham a tamním otrokářském gangu, kterému padlo za oběť 1400 nezletilých dívek. Začátkem tohoto týdne bylo odsouzeno sedm gangsterů. Tím však vyšetřování není u konce. Policie v rámci operace Stovewood aktuálně vyšetřuje 151 podezřelých, které zná jménem, a pátrá po 275 dalších, které dosud nebyla schopna jmenovitě identifikovat. (Jedno děvče vypovědělo, že bylo donuceno souložit minimálně se stovkou “asijských” mužů.) Náklady na operaci se odhadují na 90 milionů liber – do roku 2024, tolik času totiž bude potřeba. Trocha počtů na čtvrteční večer. Město Rotherham má zhruba 110 tisíc obyvatel. “Asijská” populace tvoří 8,3 procenta, čili nějakých 9000 lidí.  Ženy obvykle tvoří polovinu (na další gendery v zájmu jednoduchosti kašleme), předpokládejme to tedy i zde – nemám poznatky o tom, že by to bylo nějak jinak. To znamená 4500 mužů všeho věku, od chlapců po starce. Dejme tomu 3000 z nich je mezi 18 a 50 lety, tj. ve věku, kdy se páchá nejvíce zločinů. Sečteme-li 151 + 275, dostaneme číslo 426. Což představuje nějakých čtrnáct procent oné věkové kohorty. Každý sedmý muž mladého a mladšího středního věku z příslušné komunity je tedy podezřelý z toho, že znásilňoval nezletilé otrokyně. Samozřejmě je možné, že někteří dojížděli z okolí, tím by podíl byl o něco menší. Ne zase o tolik menší, protože rotherhamská metropolitní oblast má přes 250 tisíc obyvatel, ale valná většina obyvatel předměstí jsou etničtí Britové, Asiatů je na předměstích velmi málo. Místo čtrnácti procent by to bylo cca dvanáct. A ještě jeden důležitý důsledek: na 426 pachatelů muselo připadat nenulové množství dalších osob, které o tom věděly, ale z různých důvodů se rozhodly mlčet. Rodiče, sourozenci, kamarádi. To už opravdu není ojedinělý kriminální exces, ale metastázující rakovina.
Hudební epilog Nevím, kde ďábel pořádá svoje čajové dýchánky, ale Rotherham by mohl být dobrý kandidát.

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, můžete autora podpořit tím, že si pořídíte Zapomenuté příběhy i s osobním věnováním. Možno je také poslat (aspoň symbolickou) finanční podporu na transparentní účet.    

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.