Ve Velké Británii byla odsouzena první matka za zmrzačení genitálií své dcery. BBC a The Independent informují: sedmatřicetiletá Uganďanka byla londýnským soudem (Old Bailey) shledána vinnou z toho, že na své tříleté dceři provedla ženskou obřízku. O výši trestu bude soud teprve rozhodovat 8. března. Odsouzené hrozí až čtrnáct let vězení. Není zcela jisté, že před soudem stanuli všichni, kdo tam být měli. Při jednom z výslechů totiž dcerka řekla, že ji obřezala “paní se šedivými vlasy”, které její otec a matka říkali “čarodějnice”. Tu ale nikdo neztotožnil. Ne, že by sama matka trochu nefušovala do čarování. Při domovní prohlídce objevila policie značné množství bizarních artefaktů, svědčících o provozování domácího ekvivalentu Bradavic. V mrazáku se nacházely například dva hovězí jazyky, omotané drátem a provrtané šrouby, v nichž byla vložena papírová kouzla. Jejich cílem bylo nejspíš “zmrazení úst” vyšetřujících orgánů.

Jedno ze zaříkání nalezených v mrazáku odsouzené matky

Dále se v domě našla sklenice pepře s naloženou fotkou sociální pracovnice a několik desítek zmrzlých citrusů s podobným zaklínáním. (Více fotek pořízených Metropolitní policií v článku BBC.) Inu, o inženýrech a doktorech už jsme slyšeli i z tak slavných novin, jako je Washington Post. Škoda, že nám zapomněli připomenout, jaký nedostatek pracovních sil a inovace panuje v Evropě v oboru čarodějnictví. Paní Margita věštící po desáté večerní na obrazovce z tarotových karet tomuhle prostě nemůže konkurovat. Jediná věc mi kalí pocit civilizačního zadostiučinění, a to, jak vlastně ke stíhání došlo. Provinilou ženu totiž nevypátrala britská policie ze své iniciativy. Nahlásil ji chirurg z pohotovosti, kterou sama odsouzená zavolala poté, co se zákrok nepovedl a její dcerka nepřestávala krvácet. Má-li jednoho dne tohle prokletí lidstva aspoň v Evropě zase zaniknout, nemůžeme spoléhat na to, že se nám pachatelé budou udávat sami.
Hudební epilog O něco nevinnější magie.

P.S.: Čtete-li rádi tento blog, můžete autora podpořit. Ale už neposílejte peníze na transparentní účet, používal jsem je na Facebookovou reklamu a s tou teď v rámci procesu odchodu skončím (FB a Twitter mám v plánu opustit 30. 7. 2019, čili za 178 dní). Raději si pořiďte Zapomenuté příběhy – třeba ne pro sebe, ale jako dárek pro jiného. To mi skutečně pomůže. Můžete je mít i s osobním věnováním. A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. To je nezávislý distribuční kanál. Jak to udělat? Třeba zde:

Loading

Případně je tu ještě anonymní odběratelský kanál pomocí RSS, s adresou , funguje i v prohlížeči s příslušným pluginem (Feeder pro Firefox, Reader pro Chrome).

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.