Erdoğanova strana AKP dostane další šanci ovládnout ekonomické srdce Turecka.

Blesková zpráva z Turecka: úřad YSK, který v zemi zodpovídá za dohled nad volbami, zrušil platnost výsledků hlasování v Istanbulu 31.března. Tehdy strana tureckého prezidenta Erdoğana utrpěla těsně, ale přeci jen porážku z rukou opozice. Novým designovaným primátorem města se stal republikán Ekrem İmamoğlu.

AKP se proti výsledku voleb odvolala s tím, že údajně hlasovaly i osoby, které k tomu neměly právo. A dnes večer oznámily zodpovědné orgány, že výsledek skutečně anulovaly a městské volby se budou opakovat 23. června.

Aneb, jak pravil jeden supercynický komentář na diskusní síti: “Čím více hlasování, tím více demokracie, ne?”

Ubohý Cařihrade, tos to schytal…


Hudební epilog

Tahle písnička se vyskytuje ve filmu Groundhog Day, jehož hrdina prožívá znovu a znovu ten samý opakující se den.


P.S.: Čtete-li rádi tento blog, můžete autora podpořit.

Na HitHitu běží kampaň k zafinancování nákladů na výrobu audioknihy. Podpoříte-li ji, budu vám velmi vděčný.

Nebo si můžete pořídit například Zapomenuté příběhy či čerstvou novinkuZapomenuté příběhy 2 – pro sebe, pro někoho jiného, nebo třeba jako dárek pro místní knihovnu. Můžete je mít i s osobním věnováním. Sada obou knih je dostupná se slevou.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. To je nezávislý distribuční kanál. Jak to udělat? Třeba zde:

Loading
P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.