Všichni, kdo mohou být v sobotu v poledne v Brně, jsou zváni.

Vážení a milí, tuto sobotu 2.11. mezi 12.00 a 12.45 budu přednášet na brněnské konferenci OpenAlt na téma

Jelikož za 45 minut se nedá tak ohromné téma obsáhnout úplně, omezil jsem se na tyto body:

  • historie svobody slova v USA, coby kontext, který ovlivnil poměry na raném internetu,
  • aktuální společenské trendy v USA, které jdou proti svobodě slova,
  • restriktivní vývoj v demokratických zemích,
  • vliv totalitních společností, zejména Číny.

Je to pro mne nesmírně zajímavá záležitost a ani si nejsem jistý, zda všechno stihneme probrat. Powerpointová prezentace, kterou jsem si připravil, má asi 40 slidů, uvidíme, zda je ještě trochu “prořežu”.

Každopádně se na vás těším a po přednášce budu mít dost času na to, abychom třeba nějaké otázky mohli probrat i osobně.

Akce se koná na FIT VUT, Božetěchova 1/2, 61266 Brno, moje přednáška je v místnosti D0207. Vstup je volný.

Z některých přednášek jsou pak záznamy na internetu, ale nevím, zda se to bude týkat té mojí.

Mám ale za to, že klidně si můžete přinést vlastní záznamové zařízení a pořídit vlastní nahrávku – já s tím rozhodně problém nemám.

Diskuse k tématu na mém fóru.


Hudební epilog

Kde není svoboda slova, tam po ní panuje žízeň. Pravda, ne u všech, někteří jsou spokojeni i tak. Jinak bychom takové problémy nemuseli vůbec řešit.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.