… aneb jak objednat knihy, pokud ještě nemáte dárky. A pár dotazů do publika.

Tak máme začátek prosince a to znamená obvyklý posílený provoz v e-shopu. Pro ty, kdo ještě zvažují pořízení nějakých knih k Vánocům, tu mám dvě informace. A pro ty ostatní aspoň něco málo autorských novinek.

Prvním oznámením je termín. Zásilkovna garantuje doručení zásilek včas, jsou-li podány do 18.12. včetně na jejich depu. Poslední balík objednávek tam určitě povezu. Pokud tedy objednáváte s doručením přes Zásilkovnu, máte čas do 18.12. do 17.00. Pak už budu muset vyrazit, ten večer zrovna mám nějaké závazky, které nemohu s čistým svědomím zrušit. (Konkrétně vysílání Rádia Bohemia.)

U České pošty jednoduše nevím. Vesměs mám zkušenost, že dokáží doručit doporučené psaní do dvou dnů od podání na depu, ale ten poslední týden bude asi hodně náročný. Pokud chcete doručovat poštou, oporučil bych objednávat naposledy 17.12.

Další věc k oznámení – dárkové balení, pokud o něj stojíte. Jelikož v předvánočním frmolu nestíhám balit sám, pomáhá mi s tím jedna děvčica. A ta mě včera navedla na jednu myšlenku: je možné, že někdo z čtenářů bude chtít dárky zabalené přímo pod stromeček, v pěkném papíře, se stuhou atd. Dobrý nápad!

Dočasně tedy mám v e-shopu aktivovanou možnost “Dárkové balení”. Je to za padesát korun příplatku. Pokud si to zaškrtnete, dojde vám krabice, ve které se bude skrývat pečlivě zabalený dárek nebo dárky (faktura bude ležet zvlášť).

Používejte tuhle možnost prosím až od doporučeného psaní výše. Obyčejná zásilka se takhle poslat nedá, protože pošta neakceptuje obyčejné listovní zásilky nad 2 cm tloušťky.


Začínají mi zase docházet Zapomenuté příběhy (první díl), kupička zbylých knih se pozvolna tenčí. Tudíž uvažuji o tom, opět je dotisknout. Když už se budou tisknout nové výtisky, zároveň mě to láká provést nějaké změny. Rád bych na konec nového vydání přidal aspoň jeden další krátký text jako bonus, a také bych rád doplnil seznam další literatury ke čtení. Teď vzniká otázka, zda se na mě nebudou ti, kdo už si ZP1 pořídili, trochu zlobit … když tak mi napište váš názor. Je to fér, po roce a půl něco do knihy přidat?

Pak jsou tu rozdělané Zapomenuté příběhy 3. Devět textů je hotovo, dva jsou ve vysoce rozepsaném stavu, ale u posledního zatím pátrám po námětu. Chtěl jsem tam dát příběh o tom, jak se Anglie naučila pít džin, ale mám pocit, že ten by se spíš hodil do nějakého dalšího dílu; ono je tam toho z britských ostrovů už teď dost.

Dal jsem si za úkol dopsat všechny texty do Silvestra, takže napadá-li vás něco, o čem byste si rádi početli v ZP3, pošlete mi e-mail (co nejdřív :-). Určitě mi dojde X zajímavých námětů, ze kterých budu schopen zpracovat jen jeden, ale vděčný budu za všechny.

Tolik momentálně vše odsud, jdu zase balit a popíjet u toho šalvějový čaj.

Diskuse ke článku je zde, můžete tam klást otázky, doporučovat témata … 🙂


Hudební epilog

Zvláštní atmosféra z Ukrajiny. Musím říci, že některé druhy sborů mi pronikají přímo k srdci. Výlet do minulosti.

Škoda, že je venku sedm stupňů. Bílý závoj sněhu by se k téhle hudbě hodil více.


P.S.: Čtete-li rádi tento blog, můžete autora podpořit. Nejjednodušším způsobem, jak to udělat, je přispět na Knihovní fond.

Právě vyšla nová kniha povídek – Krvavé levandule, dystopie z občanské války v jižní Francii.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy či Zapomenuté příběhy 2 pro sebe, pro někoho jiného. Sada obou ZP je dostupná se slevou a všechny tři knihy ještě s větší slevou.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. To je nezávislý distribuční kanál. Jak to udělat? Třeba zde: