Tak je to zase jednou tady.

Vážení a milí, je hotovo, nebo aspoň předběžně hotovo (jedna korektura stále běží). Nový díl Zapomenutých příběhů se posunul do fáze předprodeje.

Podobně jako u minulého dílu, i zde už vyšlo šest příběhů v rámci zaniklého časopisu 067.cz. Dalších šest jich je nových. Jedna věc je ovšem trochu jinak.

Jelikož mi hodně čtenářů říkalo či psalo, že se jim líbí barevné obrázky doprovázející Zapomenuté příběhy, rozhodl jsem se v tomto dílu velmi podstatně rozšířit barevnou obrazovou přílohu. A tím myslím cca 4x proti dvojce a 8x proti jedničce. A nemusíte se bát, není to na úkor textu – toho je dokonce o něco více než v předešlých dílech.

Barevné stránky s obrázky jsou ovšem při tisku výrazně dražší než černobílé, takže to se podepsalo na celkové ceně budoucí knihy, která vzrostla ze 250 Kč na 300 Kč. Doufám, že ty obrázky stojí za to a nebudete mi nadávat… docela jsem si s jejich výběrem vyhrál.

Každopádně, jelikož je tradice, že v předprodeji platí sleva 20 %, aktuálně můžete mít ZP3 za 240 Kč. Až do chvíle, než knihy dorazí z tiskárny. Kdy to bude? Doufám, že kniha vyjde do 25. března. To mám zrovna svátek a potěšilo by mě, kdyby už byla na světě.

Co se dopravy knih týče, jsou na e-shopu k vidění nějaké novinky.

Především je to utlumení “Obyčejného psaní”, které bylo sice nejlevnější, ale taky nejproblematičtější. Jednak se občas ztrácelo beze stopy a nešlo jej nijak dohledat, jednak mělo omezení na maximálně 2 cm tloušťky zásilky, což u Levandulí jde s přehledem, u ZP1 natěsno, u ZP2 úplně na hraně … nu, a právě plánované ZP3 tuhle mez spolehlivě překročí. Proto jsem tedy “ořezal” možnost použít “Obyčejné psaní” jen na Levandule a MP3 CD. Ty se aspoň jakžtakž vejdou do schránky.

Naopak nově je možné si objednat dodání knih i pomocí služeb PPL Kurýr a PPL Parcelshop, a to i na Slovensko.

PPL Kurýr je klasický kurýr do ruky a jsem potěšen tím, že se mi podařilo dostat na dvojcifernou cenu včetně balení, DPH atd. Je cenově výhodnější než dosavadní DPD.

PPL Parcelshop funguje podobně jako Zásilkovna a má i podobné množství poboček po republice. (Mapa.) Možná, že zrovna ve vaší obci nemáte Zásilkovnu, ale Parcelshop ano. Jak jsem se tak díval do vzdálenějších končin naší země, tak třeba v Osoblaze nebo v Bílé žádná pobočka Zásilkovny není, kdežto PPL Parcelshopu ano. Cena je stejná jako u kurýra.

U těchto služeb je možno platit i na dobírku, což se v tomto případě jmenuje PPL Platba. Kurýři mají u sebe i terminály na platební karty, na Parcelshopech si myslím, že se musí platit hotovostí, ale přesně to nevím – ještě zjistím, nenapadlo mě v pátek se zeptat.

Tak to je pro dnešek asi vše.

Předobjednávat Zapomenuté příběhy 3 můžete zde.

Á propos, ten titulní obrázek, to je objevení Ameriky Leifem Erikssonem. O vikinských osadách v Grónsku a Americe bude taky řeč.

O knize můžete diskutovat na mém fóru.


Hudební epilog

Při ohláškách nové knihy mám vždycky dobrou náladu, tak něco pořádně od země: