Nemáte-li zrovna co poslouchat, něco bych tu pro vás měl.

Tak tedy, odevzdáno jest a 25.3. se můžeme těšit na hotovou knihu. To je středa. Počítám, že rozesílání předobjednávek zabere zhruba týden, nezamíchá-li s tím ovšem nějaká ta jenom-chřipka. V pondělí 30.3. by měly odejít i poslední zásilky.

Knížka bude mít 252 stran, čili o dost více než předešlé díly. V barevné příloze najdete rovných 120 obrázků. Pro srovnání: v prvním dílu jich bylo jen třináct a ve druhém 22. Není to ale na úkor textu, i ten je o o pár stran delší.

Jsem zvědav na reakce ctěného čtenářstva. Bianca Bellová tvrdí, že se jí třetí díl líbil zatím nejvíce, ale třeba to u někoho bude právě naopak…

Předobjednávat stále ještě můžete, sleva 20 % platí až do “dne D”.


Drobné, ale důležité upozornění: setkávám se čím dál častěji s tím, že pošťáci nedají čtenářům do schránky lístek, že jim na poště leží doporučené psaní. Pak to vypadá, že jsem vám nic neposlal, zatímco kniha je ve skutečnosti už kousek od vás, jen ji vyzvednout.

Pokud tedy nedostanete předobjednanou knihu včas, dejte mi vědět. Nejpozději 1. dubna by ji měli mít všichni předobjednavatelé. Napíšete-li mi, že nic nemáte, porozhlédnu se v systému “Podání online”, kde vaše zásilka vězí.


Druhá novinka tohoto víkendu: audiokniha Krvavých levandulí je venku. Můžete si stáhnout MP3 na serveru uloz.to nebo si ji poslechnout na playlistu YouTube. Nahrávky jsou volně šiřitelné – viz popis, který je přiložen v ZIPu se soubory. Fyzické nosiče tentokrát ovšem nebudou. Zkušenost z předešlé audioknihy říká, že poptávka po nich je velmi malá a lisování CD by tedy bylo nehospodárné.

“Krvavé levandule” jsou zpracovány jinak než předešlá audiokniha. Text povídek čte herec Tomáš Jirman, záznam zvukově zpracoval Bořivoj Wojnar, odborník s neuvěřitelnými padesáti lety praxe(!), a celé to proběhlo ve studiu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Všem zúčastněným posílám velký dík.


Hudební epilog

Trocha Balkánu po českém způsobu.