Pár důležitých informací k předobjednávkám.

Vážení a milí, zatím to vypadá, že zítra (25.3.) skutečně dorazí výtisky Zapomenutých příběhů 3 z tiskárny. Zabránit by tomu mohla jedině nějaká nešťastná událost na poslední chvíli – například kdyby řidič kamionu náhle onemocněl nebo musel do karantény. Tak držte palce, aby se to nestalo.

Důležité oznámení je hlavně jedno: hodně z vás má knihu objednanou pomocí doporučeného psaní České pošty, jenže právě Česká pošta přestala doručovat doporučená psaní domů. Momentálně je ukládá na poště. Prosím tedy každého, kdo chce změnit způsob doručení na PPL, ať se mi do pátku 27.3. do večera ozve, a to tak, že odpoví na e-mail s potvrzením objednávky. Nemusíte mi posílat žádné peníze navíc, ono je to sice o nějakých 20 Kč dražší, ale neřešte to. Ještě budu rozesílat e-mail s touhle výzvou.

Předobjednávek je v tuto chvíli skoro tisíc – přesněji řečeno 992. Nějakou chvíli bude trvat je všechny zpracovat, popodepisovat, zabalit… První půjde na řadu PPL a Zásilkovna, pak zásilky České pošty. Pořadí je dáno právě tím, aby čtenáři, kteří chtějí změnit doporučená psaní na PPL, měli čas tak učinit. S trochou štěstí bude celé rozesílání hotovo do konce března.

Pustil jsem se v mezičase do psaní dalšího dílu. Tentokrát půjde o speciál z britské historie s podtitulem “Pověšen za krk, dokud nezemřeš”. Od běžných Zapomenutých příběhů se to nijak zvlášť neliší, jenom jde o témata provázaná s trestem smrti. Trošku morbidní, ale nakonec je zajímavé si přečíst o tom, co všechno kdysi státy musely řešit a zda ta “léčba provazem” zabírala nebo nikoliv. Dá se očekávat, že tentokrát bude obálka černá 🙂

Zatím mám hotovy dvě kapitoly, jednu o vzniku životního pojištění, druhou o tom, jak univerzity v 19. století bojovaly s nedostatkem těl k pitvám. Třetí právě dokončuji, ta pojednává o německém špionovi, který svoje řemeslo moc neuměl, zato však u soudu vzbudil velké sympatie veřejnosti. Stejně ho zastřelili, samozřejmě. Ale bylo jim to líto.

Následovat budou kapitoly o pirátech, Skotech, obchodnících s dětmi, různých nepřátelích krále atd.

Snad na to čtení bude mít za půl roku ještě někdo náladu!


Ještě jedna technická. Hodně čtenářů si stěžovalo na to, že jim chodí upozornění na nový článek 2x, některým dokonce 3x. Zkoušel jsem to zkrotit různými způsoby, momentálně jsme na nadějné stopě – rozdělit odesílané e-maily na menší dávky funguje lépe. Stále jsou ještě nějaké podvojné případy, ale je jich podstatně míň než předtím.

Pokud byste občas viděli na titulní straně nějaký příspěvek nadepsaný “Test” od autora ICEGRAM, tak nejde o žádný hack. Jen to znamená, že si programátoři e-mailového pluginu hrají se serverem, aby odhalili příčinu i těch posledních zbylých “dvojčat”.


Hudební epilog

Pokud jde o historii – mužské sbory mají vždycky trochu magický charakter.