Další kniha v sérii Zapomenutých příběhů už se na vás těší…

Milí čtenáři, nějakou dobu jste teď o mně neslyšeli. Bez obav – nic se nestalo. Jenom jsem trávil značné množství času nad knihou, kterou teď pro vás chystám.

Jsou to Zapomenuté příběhy 4, tentokrát speciál s podtitulkem Pověšen za krk, dokud nezemřeš. Jedná se o třináct zastavení u témat, která nějak souvisejí s trestem smrti. A jelikož jde vesměs o historii britských ostrovů, jsou to témata v české kotlině a moravských úvalech méně známá.

Piráti, korzáři, vzbouření Skotové, svržená dynastie snažící se dostat zpátky na trůn, životní pojištění a to, co dokáže udělat s lidmi, plavba trosečníků stíhaná hladem, tvrdé tresty na západní frontě… To všechno jsou události, u kterých stojí za to se zastavit, trochu se podivit nad tím, co se vlastně dělo, a přemýšlet o tom, jak ovlivnily současnost.

Knihu si můžete objednat v předprodeji zde, se slevou 20 %.


Technikálie a jiné drby.

Součástí knížky je i dvacet ilustrací – perokreseb z ruky Vojtěcha Otčenáška. Úmyslně jsem chtěl, aby vzniklá kniha svým vzhledem trochu připomínala staré dobrodružné romány, což se snad i podařilo.

Copak se tam asi děje? Strýček Google napoví…

Kromě nich je ale součástí opět i velké množství fotografií, a to jak černobílých, tak i v barevné příloze na konci. Rozšířená barevná příloha Zapomenutých příběhů 3 sklidila spoustu pozitivních reakcí a jen jednu negativní, takže jsem se rozhodl v této tradici pokračovat a dokonce ji ještě trochu rozšířit. Na konci ZP3 bylo 121 barevných obrázků, u ZP4 se snad povede až 150.

(Rozsah textu tím ale neutrpěl, bez obav.)

S tiskárnou je domluveno, že výtisky by měly do “autorské garáže” dorazit třicátého října. Ten den tedy skončí předprodej a začne velké rozesílání. Do té doby je ještě potřeba dohledat všechny možné chyby, provést korektury, vysázet text, doladit obálku knihy – černá barva se přímo nabízela – a sestavit barevnou přílohu.

Termín přímo šibeniční, což? No, zatím ne, dokonce máme se sázením asi týdenní náskok. V období pozdních dovolených se ale bude hodit.

Jsem zvědav, jak se vám tenhle speciál bude líbit.


Poslední drobnost na závěr. Předobjednávky nejde míchat v košíku s objednávkami již existujícího zboží. Někteří z vás už na to narazili u předešlých knih.

Je to trochu k vzteku, ale jde o omezení softwaru, se kterým nic nenadělám. Už jsem se na to díval, ale to by nebylo žádné drobné programování, spíš totální předělávka příslušného pluginu, na kterou si a) netroufám, b) i kdybych si troufnul, nemám na ni, žel, dostatek času.

Nicméně nějak to určitě vyřešit můžeme. Pokud chcete k předobjednávce ZP4 přihodit i nějaké jiné knihy, napište mi je do poznámky a zvolte platbu bankovním převodem. Ozvu se vám zpět. Určitě není potřeba, abyste platili poštovné dvakrát.


Hudební epilog

Keelhauling byl trest spočívající v tom, že provinilce přivázali na lano a protáhli pod lodí. V ZP4 se o něm nepíše, ale ta písnička se hodí.

Ne vždycky jej na druhé straně vytáhli, lano se mohlo prodřít. Pokud se trestanec neutopil, seznámil se zblízka s mořskými potvorami, které rády rostou na ponořených trupech lodí. Zvlášť v tropických vodách je jich hodně a některé z nich jsou pěkně ostré.

Tak doufám, že pro vás čtení ZP4 nebude zážitkem srovnatelným s keelhaulingem!