Co nám lidé napsali ke svému podpisu. Přetištěno z petičního serveru.

Svoboda slova je mi nade vše, i za cenu, že do sebe vsákne svobodu blbosti i hulvátství. I takto poskvrněna je cennější, než nesvoboda a cenzura. To proto, že důsledku nejde o slovo. Jde o život.

Ondřej Neff

Podepisuji ze stejného důvodu, proč jsem podepsala Několik vět – jsem proti jakýmkoli cenzurním zásahům ve jménu jakékoli ideologie.

Helena Anna Tichá

„Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“ George Orwell. A já o to právo nechci nadále přicházet.

Pavel Fajman

Zažil jsem cenzuru za komunismu a NIKDY bych nevěřil, že 30 let po jeho pádu budeme muset tuhle obludnou hydru řešit znova. Skoncovat s cenzurou navždy!

Michal Rybka

Už jsem dostatečně stár, abych mohl srovnávat, a to, že se vracíme, respektive už jsme tam, odkud jsme odešli po roce 1989, je pro mě frustrující.

JIŘÍ KOČÍ

Chci mít vlastní možnost se rozhodnout, která informace se mi zdá jako pravdivá a která ne. Rozhodně nesouhlasím s tříděním zpráv, kdy se někdo za mě rozhoduje, co si budu moci přečíst či jaký přístup k jaké informaci mi bude přidělen. Žijeme v době, kdy se Velký bratr může velmi snadno chytit příležitosti a stáhnout nás někam, kde jsme už kdysi byli.

Karel Sylvar

Žádná cenzura nevedla nikdy k ničemu dobrému. Pokud člověk nebude chtít připustit diskuzi o nějakém problému, tématu nebo události, zbavuje se tím možnosti získat další informace, které se k uvedenému pojí. Je tím v nevýhodě, protože má méně znalostí, než by mohl mít, a jeho rozhodování tak může být zatíženo chybou. Měli bychom si vážit svých oponentů, nutí nás totiž o věcech přemýšlet.

Markéta Jurištová

S některými signatáři této petice bych se asi o jiných tématech pořádně pohádal, ale svoboda slova není určena k tomu, abychom si s partou kamarádů vzájemně lajkovali příspěvky dokazující naši nadřazenost a ušlechtilost, ale aby mohly bez obav zaznít i disidentní a nepříjemné názory. A demokracie bez disidentních a nepříjemných názorů, kdy předem určíme, jak dlouhý může být provaz u stromu, ke kterému jsme všichni přivázáni a který ohraničuje ideové teritorium, ve kterém je možné se bez obav z následků prohánět, už demokracií není.

Rene Stein

Omezování lidí s jinými názory zašlo příliš daleko. Poslední kapka je odstřihávání od financí, které si skandálně dovolily společnosti jako VISA, MC, PayPal nebo Patreon. A nejde jen o Kyle Rittenhause a sbírku na jeho obhajobu, už to spáchaly i dříve. To už je naprosté pošlapání lidských práv.

Michal Zámečník

Jsem garant programového bodu Svoboda projevu Pirátské strany, která měla boj proti cenzuře už u svého zrodu jako jeden ze základních cílů. Proto také spoluiniciovala někdejší petici internetbezcenzury.cz, která nasbírala 15000 podpisů. Jsem rád, že někdo přebírá štafetu.

Roman Kučera

Globální sociální sítě změnily hru a ustavily nové držitele klíčů od výhybek na toku informací. Dříve vládní pravomoci přešly ke kartelu soukromých majitelů a je potřeba se o následcích takového posunu přinejmenším velmi vážně bavit.

Martin Marx

Vidíte? Souhlasí s námi i Marx.

A ta poznámka krátce předtím, že nějaká uzavřená idylka, kde se všichni poplácávají po ramenou, je vysloveně nežádoucím stavem, to je něco, co by mělo zaznívat častěji.

Lidská mysl je něco jako imunitní systém. Zavřít ji do skleníku, aby se moc nerozrušovala, znamená prokázat jí medvědí službu. Bez expozice drsnému světu chřadne a přestává fungovat.

Protentokrát budu potěšen, pokud svoji touhu diskutovat projevíte na stránkách petice. Ke 20 000 podpisům nám schází už jen maličko...!


Hudební epilog

Nahých králů byl v každé době dostatek, ale poslední dobou jako by je přímo shazovali, což?


P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě přišla zbrusu nová kniha – Zapomenuté příběhy 4.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo USB disky s nahranými audioknihami či sbírku dystopických povídek Krvavé levandule

Pro lidi v karanténě nyní platí slevový kód darekdokaranteny, můžete jej využít i jako dárek pro někoho jiného, kdo dostal karanténu nařízenou. Je to sleva 30 % na všechno, včetně sad knih.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. To je nezávislý distribuční kanál. Jak to udělat? Třeba zde:

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je přispět na Knihovní fond nebo koupit si knihy od jeho autora. Z tiskárny právě dorazily Zapomenuté příběhy 5 a sbírka textů “To nejlepší z blogu 2015-2020“.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3 a Zapomenuté příběhy 4 pro sebe, pro někoho jiného. Nebo sbírku dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.