Knihy, knihy, knihy… Rozesílání předobjednávek se naštěstí blíží ke konci.

Vážení a milí, několik z vás se dotazovalo, co se děje s předobjednávkami Zapomenutých příběhů 5. Už minulý týden vám došla automaticky generovaná zpráva, že kniha je konečně dostupná, takže mnozí z vás netrpělivě očekávali zásilku – a ono nikde nic.

Nuže, došlo k nedorozumění mezi skladem a kanceláří (ne na mé straně) a knihy sice opravdu byly, ale stále ještě naloženy na paletách na opačné straně republiky. Když jsem se vrátil ze Španělska, neměl jsem tím pádem co rozesílat. Než se konečně vyorganizoval odvoz, víkend byl pryč a první ZP5 jsem dostal do ruky až v úterý večer.

Od té chvíle balím jak vzteklý, dokonce i s výpomocí to jde pomalu. Valná většina předobjednávek už je odeslána, ale asi 200 jich ještě zbývá zabalit. Ty snad budou hotovy zítra.

Asi šestina veškerého množství, které bylo nutno zpracovat

Mimochodem, ZP5 už jsou nahrubo zpracovány do audioknihy, která vyjde ještě před Vánocemi a bude jako vždy ke stažení zdarma. Tentokrát dostali herci text k dispozici ještě dříve než vy, čtenáři. Snad se nebudete zlobit 🙂


Zároveň dnes odešla do tiskárny další kniha, kterou je výběr nejlepších článků z blogu za roky 2015 – 2020. V minulém hlasování se totiž poměrně dost lidí vyjádřilo, že by si ji pořídili, takže to risknu a vydám ji.

(Existuje určité riziko, že se z ní stane “černá díra v červených číslech” – přece jen to nejsou Zapomenuté příběhy, takže zájem čtenářů bude asi o něco menší – ale co by byl život bez rizika?)

Knižní podobu "Best of" bych...

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Nakonec to vypadá na 400 stran textu za 300 Kč prodejní ceny. Bude to slušná “cihlička”, asi tři centimetry silná, s předmluvami od Ondřeje Neffa a Jirky Wagnera (editor Neviditelného psa, kde moje politické sloupky otiskovali už předtím, než blog existoval).

Kvalifikací prošlo zhruba osmdesát článků z šesti set, které zde během let 2015-2020 vyšly. Za každý jsem ještě dopsal krátkou doušku, “Komentář z budoucnosti”, jak se mi situace jeví dnes.

Takto bude vypadat obal knihy, vazba bude pevná:

Bylo poučné dávat ty články dohromady a sledovat, která témata byla v danou chvíli nejpalčivější, kde se člověk trefil, kde si naopak “naběhl”, kde projevil přílišný cynismus, kde s ním pro změnu zbytečně šetřil…

Rozhodně při takové práci ztratíte iluze o vlastní neomylnosti. A také o tom, kolik toho reálně stíháte udělat. Už nikdy více nebudu v jednu chvíli připravovat dvě knihy naráz, uf. Vždycky pěkně po jedné.

Jelikož jsem si netroufal dávat do předprodeje více než jednu knihu najednou – kdo ví, jak by se zachovaly smíšené předobjednávky – dávám ji tam teprve teď. Jako obvykle se slevou dvacet procent proti koncové ceně.

Předobjednávat “To nejlepší z blogu” za 240 Kč / výtisk tedy můžete zde.

Kniha by měla vyjít 15. října 2021 a tentokrát si její včasný dovoz důkladně pohlídám.


Hudební epilog

Vzpomínám-li na rok 2015, měl jsem podstatně míň šedin a probíhala migrační krize, o které nebylo patrné, zda vůbec skončí.

Myslím, že se tomu dá říkat “smíšený balíček emocí”.