Kechlibar.net

Komentáře a rozhovory ke světovému dění

Slovní úloha pro starší a pokročilé

Lotyšsko zatím udělilo azyl či jiný stupeň mezinárodní ochrany celkem 23 uprchlíkům přerozděleným podle kvót EU. Kolik z nich zůstalo v Lotyšsku?

Continue reading

Nemůžeme si to dovolit

Televizní rozhovor Martina Veselovského s bezpečnostním poradcem izraelské vlády Danem Schueftanem stojí za to. I přesto, že mu v DVTV dali poněkud bulvární nadpis.

Continue reading

Mělo by Rakousko vypovědět svoji poslušnost EU?

Podle názoru Dr. Hanse-Wernera Sinna ano, a mělo by požadovat podstatně lepší podmínky, než jaké má nyní. Kdo to vlastně je Hans-Werner Sinn?

Continue reading

Malé rakouské účetní blues

Rakouské úřady zveřejnily odhady nákladů na migrační krizi a výsledky nevypadají moc dobře.

Continue reading

Pobřeží kocoviny

Zdá se, že z výsledků krajských voleb má málokdo radost, zato je každý komentuje. Přidávám se tedy k davu komentátorů s několika postřehy. Dojde i na čísla, jako vždycky.

Continue reading

Černé díry v červených číslech – úvod

Toto je první článek v dlouhé a nepravidelné sérii, kterou jsem vám slíbil. Postupně se v ní seznámíme s problémovými stavbami z celého světa.

Continue reading

Orbánův evropský poker

Referendum v Maďarsku je za námi a mnoho pozorovatelů si klade otázku: k čemu vlastně bylo?

Podle mého názoru za ním stál určitý záměr, který se zdařil tak z poloviny. Říkám tomu „Orbánův evropský poker“.

Continue reading

Financování blogu, září 2016

Vážení a milí čtenáři, od 8.září do 30.září 2016 jsem od vás obdržel celkem 11579,40 Kč. Děkuji všem 28 dárcům! Cením si vaší pomoci.

Continue reading

S dobrým týmem jde všechno líp – a naopak

Po dlouhém článku by měl následovat krátký. Tady jej máte, drobné doplnění k tomu, co jsem v pondělí psal o Velké Británii.

Continue reading

Předseda Pyrrhos a jeho veliké vítězství

Antický Pyrrhos samozřejmě nebyl předseda. Tou dobou se takové tituly ještě nenosily. Pyrrhos byl král, který roku 279 př. n. l. porazil v bitvě Římany. Zaplatil však za svoje vítězství vysokou cenu v podobě mnoha padlých, které nemohl jen tak nahradit – kdežto poražení Římané doplnili svoje řady poměrně snadno. Komentoval svoji situaci slovy: „Ještě jedno takové vítězství, a jsem ztracen!“

Stejný druh vítězství nyní slaví Jeremy Corbyn, staronový předseda britské Labour Party, který byl v sobotu opět zvolen do čela partaje. On sám zvítězil, ale labouristy může jeho vítězství v konečném důsledku stát úplně všechno.

Continue reading

« Older posts

© 2016 Kechlibar.net

Theme by Anders NorenUp ↑