Kechlibar.net

Komentáře a rozhovory ke světovému dění

Největší ze všech bublin

V poslední době se v tisku hodně mluví o „bublinách“ na sociálních sítích, jako by šlo o naprostou novinku. Přitom jeden druh „bublin“ je s námi už od starověku – segregace lidí do oddělených komunit podle jazyka a náboženství. Facebookové bubliny jsou jen novým výrazem téhož.

Continue reading

Dovezeme si voliče! Určitě?

V březnu 2017 se v Nizozemí konají parlamentní volby. Vůbec poprvé v nich bude kandidovat imigrantská strana DENK.

Continue reading

Černé díry v červených číslech 1 – skotský parlament

Národy, které čerstvě získaly samosprávu, z ní samozřejmě mají radost. Někdy až příliš velkou. Jedním takovým případem je Skotsko.

Continue reading

Budoucnost v břidlici

Komentáře se vesměs soustřeďují na politické plány nastupující Trumpovy administrativy, ale největší dlouhodobý efekt se může projevit někde zcela jinde – v těžbě ropy a plynu.

Continue reading

Hora v rovině

Vídeň je krásné město. Má Dunaj, má parky, má historickou architekturu. Jen jediná věc jí až donedávna scházela. Leží v nudné rovině, žádné pořádné kopce. I pracovali vídeňští konšelé pilně a nakonec se jejich dílo zdařilo: hlavní město Rakouska má svoji horu.

Continue reading

O peníze jde až v první řadě

O prezidentské kampani, kterou mají USA za sebou, už bylo řečeno mnohé. Bouřlivá, nervy drásající, bezprecedentní. Byla však zajímavá i z finančního hlediska.

Continue reading

Winds of Change

Tak je to jisté. 45. prezidentem USA bude Donald Trump.

Continue reading

Afghánistán: proč být maximálně opatrný

Záhadný „imigrační program“, o kterém pojednával minulý příspěvek, má důležitou dimenzi. A tou je Afghánistán. Mít jakýkoliv druh „imigračního programu“ pro Afghánistán nepokládám za dobrý nápad a ihned rozeberu proč.

Continue reading

… v rámci imigračního programu?!

Afghánec obviněný ze znásilnění, kterého soud v pátek 4.listopadu poslal do vazby, byl se svojí rodinou v ČR „již několik týdnů na základě imigračního programu“. Jakého programu?

Continue reading

„Naše trpělivost je u konce!“

Tak pravil turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoğlu v dnešním rozhovoru pro Neue Zürcher Zeitung. A co tím míní?

Continue reading

« Older posts

© 2016 Kechlibar.net

Theme by Anders NorenUp ↑