Pokud rádi čtete moje komentáře, můžete podpořit tento blog i finančně.

Účet pro příspěvky

Jde o transparentní účet u FIO banky. Číslo účtu je 2701058992/2010. Zde je odkaz.

Otázky a odpovědi

K čemu vlastně potřebujete peníze?

Příspěvky na blog jsou „zadarmo“, stojí mě jenom čas. (Hodně času – tak 4-6 hodin týdně.) Co ale není ani „zadarmo“, je např. propagace příspěvků na sociálních sítích, která přitom pomáhá najít nové čtenáře. Několik týdnů jsem s ní experimentoval, je to účinný prostředek, jak být „vidět a slyšet“, proto v ní chci pokračovat i nadále. Nemohu si ovšem dlouhodobě dovolit tuto propagaci dotovat z vlastní kapsy. Hledám tedy dobrovolníky, kteří by mi s ní trochu vypomohli.

Rovněž mám v úmyslu zavést novou rubriku – recenze zajímavých knih, které česky dosud nevyšly, ale vyšly už německy nebo anglicky. Vesměs to budou knihy o politice a o aktuálních tématech dneška. Nákup a doprava knih z ciziny také něco stojí. (To ale neslibuji častěji než cca 4x do roka.)

Konečně – vědomí, že máte čtenáře, kteří jsou vám natolik nakloněni, že jsou ochotni vám něco poslat, je dost povzbuzující.

Hodně blogů přestalo existovat proto, protože jednoho dne jejich autora sklátilo „spisovatelské vyhoření“. V takové chvíli je snadné vykašlat se na publikační činnost „na pár dní“, jenže málokdo se pak k psaní vrátí.

Pokud ale máte publikum, které je ochotno kvůli vám něco obětovat, dokážete takové slabé chvilky překonat, už kvůli pocitu závazku, který z toho vzniká.

Kolik těch peněz chcete?

Příchozí i odchozí platby na transparentním účtu jsou zdarma, takže i 1 Kč pomůže. Horní mez jsem se rozhodl stanovit na 1000 Kč od jedné osoby za jeden měsíc. Větší částky by podle mého názoru již ohrožovaly nezávislost tohoto blogu. Pošle-li někdo více, částku přesahující mez 1000 Kč mu vrátím. Rozhodně považuji za lepší mít větší počet příznivců, kteří přispívají menšími částkami.

Co z toho budu mít?

Dobrý pocit, že podporujete nezávislou publicistiku. Moje velké díky. Jinak ale nic – zejména z toho nekyne žádná možnost ovlivňovat obsah blogu podle svých představ.

Kde najdu přehled příchozích a odchozích plateb?

Přehled naleznete zde: transparentní účet FIO, č.ú. 2701058992/2010. Úvodních 2000 Kč jsou moje peníze (první vklad), které jsem na účet vložil při jeho založení. Odchozí platby kartou jsou srozumitelně popsány, např. FACEBK – propagace na Facebooku, AMAZON – nákup knih. Za nic dalšího zatím utrácet nehodlám.

Lze k podpoře blogu použít i platební bránu GoPay, která funguje v rámci e-shopu s knihami?

Nelze, ta slouží opravdu jen pro nákupy na e-shopu. Prostředky na podporu blogu je zapotřebí poslat převodem na výše uvedený transparentní FIO účet.

Je nějaká jednoduchá metoda, jak přispět?

Jako správný IT fanatik jsem připravil tzv. QR platby na různé částky. Máte-li v mobilu nainstalováno internetové bankovnictví, stačí naskenovat QR platbu a potvrdit ji. Jde vždy o jednorázové platby.

Opakované platby (např. měsíční) nelze, pokud vím, za pomoci QR kódu zatím realizovat. Pokud mi chcete posílat něco pravidelně, budete si muset nastavit trvalý příkaz „ručně“.

50 Kč

50 Kč

100 Kč

100 Kč

200 Kč

200 Kč

500 Kč

500 Kč

1000 Kč

1000 Kč