Milí čtenáři, někdy se stane, že se svět tak dokonale synchronizuje s vašimi myšlenkami, že vám naservíruje vzorný příklad až pod nos. Jsou to náhody, které předem neodhadnete, ale tentokrát to klaplo až nečekaně dobře. Před pouhými pár dny jsem psal o nesvaté alianci mezi levicí a islámem, a … simsalabim … tedy simsala bin Ládin. Ač dávno mrtev, jeho duch kráčí dál.


Co se tedy stalo?

Nějaký veleduch z TikToku, známý jen pod přezdívkou _monix2, objevil na stránkách britského Guardianu dvacet let starý překlad bin Ládinova “Otevřeného dopisu Americe”. Znění dokumentu si můžete přečíst zde. Je to čistý džihádistický manifest, nacpaný až k prasknutí odkazy na Alláha, šaríju, bezbožnost zkaženého Západu atd., prostě nefalšovaný náhled do mozku člověka, který toužil vybudovat nový chalifát na mrtvolách nevěřících.

Nicméně je tam i obsáhlý kus věnující se Izraeli, Palestině a Židům, protože to je téma, kolem kterého nemůže žádný fanatický vousáč projít bez povšimnutí. A přesně na tento kus “naskočili” západní propalestinští aktivisté. Na sociálních sítích jako TikTok se začala po desítkách objevovat videa různých holobrádků deklarujících, jak jim bin Ládinovo poselství “otevřelo oči” a přimělo je přehodnotit celou geopolitickou historii. Starý mrtvý terorista se tak stal epicentrem rychle se nabalující “virální” bouře. Videa pod hashtagem “#lettertoamerica” nasbírala během pouhých dvou dní 15 milionů shlédnutí.

Velké organizace zareagovaly vlnou překotné cenzury. Guardian raději zbaběle smazal inkriminovaný dopis ze svých stránek a TikTok začal mazat ládinovské sympatizanty hlava nehlava. (Pun intended.) Je to svým způsobem škoda, protože jsme tak přišli o možnost se dozvědět, kdo se úplně zbláznil a kdo ne.

Nicméně něco jsme se dozvěděli i tak. Dokument dědouška zabijáka, ve kterém se mimo jiné tvrdě odsuzuje hříšná sexuální morálka Západu (včetně tolerance homosexuality), zaujal svým protiizraelským laděním část aktivistické mládeže natolik, že je ochotna pominout všechno ostatní, co se v něm píše. Yup, nesvatá aliance jako vyšitá. Jenom se pak chlapci, děvčata a další gendery nedivte, pokud vás jednoho dne ti vaši “utlačovaní spojenci” postaví ke zdi.

Íránský ajatolláh Chomejní to totiž svého času udělal. A ve velkém měřítku. Jestlipak to ti Tiktokoví válečníci vědí?

Že se vůbec ptám, že? Někteří ti permanentní obyvatelé sociálních sítí nejspíš nevzali knihu do ruky už celá léta a vědí tak jenom to, co se zrovna šustne na jejich obrazovce. V podstatě tak dokonale, ač třeba neúmyslně, naplňují heslo jiné džihádistické skupiny boko haram. Haram snad ani překlad nepotřebuje a boko je jenom zkreslené anglické slovo book...

Diskusní fórum ke článku najdete zde.


Hudební epilog

Podzimní listy padají, leč blbost lidská kvete jako v máji. Ta má vůbec sezónu 365 dní v roce.

Zrovna Darya Dadvar musela z Íránu utéci, když jí bylo dvacet. Je živou připomínkou toho, na jak staré a vyspělé civilizaci tam squatují mulláhové v černých hábitech.

P.S. Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Zdejším základním principem je dobrovolná podpora od čtenářů. Nejjednodušším způsobem, jak tento blog můžete, milí čtenáři, podpořit, je koupit si knihy od jeho autora. Právě jsou v předprodeji Zapomenuté příběhy 7, které vyjdou 30. května.

Můžete si pořídit také Zapomenuté příběhy, Zapomenuté příběhy 2 či Zapomenuté příběhy 3, Zapomenuté příběhy 4, Zapomenuté příběhy 5, Zapomenuté příběhy 6 a sbírku textů “To nejlepší z blogu 2015-2020” pro sebe nebo pro někoho jiného. Nebo knihu dystopických povídek Krvavé levandule… K dispozici jsou už také znovu USB disky s nahranými audioknihami.

A pokud jsi sem, milý čtenáři, dorazil z Facebooku nebo Twitteru, zvaž registraci k odběru novinek e-mailem. Opravdu a vážně, však vidíš ten vývoj.

Loading